ÇGC’nin Basın Özendirme Yarışması’nın 2019 ödülleri sahiplerini buldu

Ödüller sahiplerini buldu

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel hale getirdiği ‘Basın Özendirme Yarışması’nın 2019 yılı ödülleri pandemi çerçevesinde alınan tedbirler kapsamında sahiplerini buldu.

Tüm dünyayı etkisi altına korona (Covid-19) pandemisi nedeniyle ödüller ÇGC yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi, Yüreğir ve Sarıçam Belediyesi’nde sahiplerine teslim edildi.  Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, “Geleneksel olarak düzenlediğimiz BASIN YARIŞMASI’na; Türk-İş Adana Temsilcisi Edip Gülnar, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı M.Önder Kaypak, MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Sinan Altun, ile AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tunç, Zuhal Yapı İnşaat ve CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tunç ile Tarihi Yeni Uğur firmaları sponsorluk desteği verdi. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bir dizi etkinliğine katkı ve destek sunan kişi ve firmalara bu vesileyle teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

ADANA / Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel hale getirdiği ‘Basın Özendirme Yarışması’nın 2019 yılı ödülleri pandemi çerçevesinde alınan tedbirler kapsamında sahiplerini buldu.

Tüm dünyayı etkisi altına korona (Covid-19) pandemisi nedeniyle ödüller ÇGC yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi, Yüreğir ve Sarıçam Belediyesi’nde sahiplerine teslim edildi. 

Valilikte yapılan ödül töreninde konuşan Adana Valisi Süleyman Elban, gazetecilerin zorlu şartlarda çalışmalarına değinerek, “Bugün gündemde pandemi var ama hastalık, salgın, afet, savaş her ne varsa toplum bir kesimi, ya da çalışanların bir bölümü bununla meşgul oluyor. Ama saydığımız bu tüm alanlarda gazeteciler sürekli var. Dolayısıyla çalışma şartları, koşulları hep zor olmuştur ve zor da olmaya devam edecektir. Zaten haber de o zorluğun içerisindedir. Bu zorluklar içerisinde görev yapıp, bu zorluklar içerisinde de bu başarıyı elde eden, ödüle layık görülen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyor ve ileride daha başarılı işlerinde de kendilerine ödül vermeyi temenni ediyorum.

Ayrıca buradan gazetecilerimizin, basın çalışanlarımızın, Adanalı hemşerilerimizin, tüm milletimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum. İnşallah 2021 yılı hepimiz için daha sağlıklı, huzurlu ve güzel bir yıl olur” dedi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir de pandemi nedeniyle mikro törenler düzenlediklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çukurova Gazeteciler Cemiyeti her yıl basın özendirme yarışması düzenliyor. Geleneksel hale gelen yarışmamıza ilgi gösteren tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Aslında günümüz şartlarında tüm medya mensupları ödülü hak ediyor. Tüm arkadaşlarımızın zor şartlarda görev yaptığını biliyoruz. Pandemiden en fazla olumsuz etkilenen basın sektöründe ayakta kalabilmek büyük başarı. 2019 yılında yaptığımız yarışmanın ödülleri de pandemi nedeniyle gecikmeye uğradı. Ortamın normale dönmesi ile birlikte tören yapmayı düşündük ancak maalesef halen devam etmekte. O nedenle yıl geçmeden ve pandemi tedbirleri çerçevesinde mikro törenler olarak yapmak istedik. Bu törenleri kısıtlı sayıda arkadaşlarımız ile Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak aralıklı ve 3-4 ödül alan meslektaşlarımızla olacak şekilde yapmaktayız.” Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, ödül kazananlara, ödüllerinin dağıtılmaya devam edileceğini belirterek, “Geleneksel olarak düzenlediğimiz BASIN YARIŞMASI’na; Türk-İş Adana Temsilcisi Edip Gülnar, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı M.Önder Kaypak, MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Sinan Altun, ile AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tunç, Zuhal Yapı İnşaat ve CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tunç ile Tarihi Yeni Uğur firmaları sponsorluk desteği verdi. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bir dizi etkinliğine katkı ve destek sunan kişi ve firmalara bu vesileyle teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

BASIN YARIŞMASI 2019 ÖDÜL ALANLARIN LİSTESİ

HABER DALI                            Murat Gegin (5 Ocak Gazetesi) ‘Elde Böyle Bizde Böyle’

HABER FOTO                          Serhat Şanlı (İlkhaber Gazetesi) ‘Festival Başladı’

RÖPORTAJ                              Onur Başkan (Bölge Gzt) ‘Romen Öğrencinin Adana Macerası’

ARAŞTIRMA İNCELEME          Nadide Büşra Kaynak (Refleks Gazetesi)

‘Sri Lanka’dan Dünyanın yüzde 40’ına Ulaşılabiliyor’

SPOR HABERİ                          Bora Erdem (Sabah) ‘Küllerinden Doğdu’

SAYFA DÜZENİ                        Emine Songur (İlkhaber Gazetesi)

SPOR SAYFA DÜZENİ              Şahin Çoban (Çukurova Metropol)

TV GÖRÜNTÜ                         Memiş Akçam (TRT)

TV HABER                               Serkan Çetinkaya (İHA)

CGC Onur Ödülü                     Abdulkadir Konukoğlu (SANKO Holding Onursal Başkanı)

CGC Onur Ödülü                     Bekir Coşkun (Sözcü Gazetesi Yazarı)

Çoban Yurtçu Özel Ödülü       Enver Özelsancak

Mustafa Gümüşdamla Özel Ödülü    Çağlar Öztürk (Demirören Haber Ajansı)

Ramazan Biçer Özel Ödülü                İnci Yılmaztürk (Toros Gazetesi) ‘Bir İnsan Bir Dram’

Emre Gönlüşen Özel Ödülü    Serkan Şenyürek (Koza Tv)

İlhan Erk Özel Ödülü               Erol Karataş

Gelecek Vadeden Gazeteci Ödülü     Eda Şebnem Arslan (Toros)

ÇGC ÖZEL ÖDÜLLERİ

Fatma Er                     (TRT)

Eray Şen                     (Dünya)

Bülent Vezİr               (Çukurova Press)

Mehlika Bilen             (Koza TV)

Özge Öztoprak           (TV A)

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

©2020 - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti

İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.