Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Kültür ve Sosyal Tesisleri’ni ziyaret ettiler

Muhtarlar ‘BİRLİK’ arayışında!

Hatay Muhtarlar Deneği Başkanı Mahmut Gülcü, Adana Tüm Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ata Ürün, Adana Tüm Mahalle Muhtarları Derneği Yönetim Kurulu Sekreteri İlhan Keskin, Adana Tüm Mahalle Muhtarları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haşim Kara,  Namık Kemal Mahalle Muhtarı Ayşegül Güngör, Büyük Dikili Mahalle Muhtarı Yusuf Ekinci, Karakuyu Mahallesi eski muhtarı Şadi Koca, Kayalıbağ Mahalle Muhtarı Ali Coşkun Özkan, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret etti.

Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, muhtarların tüm sorunlarını ve sıkıntıları dile getirdi. Muhtarların, idari yönetimlerle vatandaş arasında köprü vazifesi gördüğünü belirten muhtarlar, son yıllarda özlük haklar ve maaşlar konusunda konusunda önemli mesafeler katedildiğini belirterek, Muhtarlar Birliği konusundaki girişimlerinin olumlu sonuçlanmasını bek-lediklerini dile getirdiler ve desteklerinden dolayı basına teşekkür ettiler.

BERABERLİK SAYESİNDE KAZANIMLAR ELDE EDİLDİ

Sosyal haklar, SSK primleri, silah ruhsatı ve maaşlardaki iyileştirmelerin, muhtar arasında sağlanan birlik ve beraberlik sayesinde elde edildiğine dikkat çeken Gülcü, önümüzdeki süreçte Muhtarlar Birliği adı altında bir örgütlenme gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi.

Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Gülcü, ‘‘Sayın Başkanımız Cafer Esendemir’i nezaket ziyaretinde bulunmak ve Muhtarlarımızı daha iyi nerelere getirebiliriz adı altında istişare etmek amacıyla gelmiş bulunmaktayız. Yaklaşık olarak son beş yıldır konfederasyon kurulu ile muhtarlarımızı çok iyi yerlere taşıdığımıza inanıyorum. Bu konuda hem genel başkanımızın hem de federasyon başkanımızın emeği, il ve ilçedeki muhtarlarımızın birlik ve beraberliği sayesinde ilerleme kat ettik. 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında, muhtarların sosyal hakları, sağlık primleri, silah ruhsatı, maaşlarındaki iyileştirme, bu birlik ve beraberliğin çabası sonucunda sağlandı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Muhtarlar Birliği talebimizi gündeme alıp, Muhtarlar Birliğinin kurulması için çalışma başlatması ile yakın bir zamanda neticelendirileceğine inanıyorum. Adana Tüm Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ata Ürün’e ve tüm mahalle muhtarlarımıza yapmış oldukları katkılardan dolayı  sizin nezdinizde teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Gülcü aynı zamanda muhtarların maaşlarının yetersiz olmasına  değindi. Buna rağmen muhtarlığın manevi hazzının önemini de vurguladı.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ve beraberindeki muhtarlara ziyaretleri için teşekkür ettiğini, onur duyduğunu dile getirdi. Başkan Esendemir; günümüzde muhtarların gerek idari bina ve gerekse de haklar bakımından bir çok kazanımlara sahip olduklarını belirterek, muhtarların vatandaşın ilk başvuracağı makam olmasından dolayı da önemli bir misyona sahip olduğunu ifade etti. Ziyaret sonrasında Başkan Esendemir ve muhtarlar, ÇGC Sosyal Tesislerini gezerek fotoğraf çektirdi.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

©2018 - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti

İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.