Koronavirüs günlerinde ÇGC vefası

65 yaş üzerindeki tüm üyelerini tek tek arayan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, duayen meslektaşlarına moral verdi. Esendemir, evden çıkamayan ve ihtiyacı olan gazetecilere Kızılay ve bazı kurumlardan sağlanan maske, dezenfektan ve gıda ürünleri içeren destek paketlerini teslim etti.

Toplumun doğru bilgiye en çok ihtiyaç duyduğu koronavirüs sürecinde Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, gazetecilerin yanında olmaya devam ediyor. Kurumların desteğiyle medya kuruluşlarında ofis dezenfektesi, maske dağıtımı gerçekleştiren ÇGC, 65 yaş üzeri gazetecileri de unutmadı. 65 yaş üzeri ÇGC üyelerini tek tek arayarak ihtiyaçlarını tesbit eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, belediyeler ve çeşitli firmalardan sağlanan maske, dezenfektan ürünler ile Kızılay’ın destek paketini duayen gazetecilere ulaştırdı. 

Kızılay Adana Bölge Başkanı Ramazan Saygılı, Kızılay Gönüllüsü Umut Zeybek ile birlikte 65 yaş üzeri ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek paketlerini teslim eden Esendemir, ‘’Bu zor günleri birlik beraberlik ve dayanışma ruhuyla aşacağız. Açık kalmak zorunda olan medya kuruluşlarımızı belediyelerimizin desteğiyle dezenfekte ediyoruz. Valiliğimizin ve hayırsever şirketlerimizin desteğiyle sahada görev alan arkadaşlarımıza maske ulaştırıyoruz.  İhtiyaç sahibi basın çalışanlarını tespit ederek onlara erzak paketi ulaştırdık.  Böyle sıkıntılı günlerde her zaman yanımızda olan başta Adana Valimiz olmak üzere, belediye başkanlarımıza, Kızılay’a ve hayırsever kurumlarımıza teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Kızılay Adana Bölge Başkanı Ramazan Saygılı da Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın liderliğinde ihtiyaç sahiplerine yardım yapmaya devam ettiklerini belirterek, “Halkın en önemli gereksinimi arasında yer alan haber alma ihtiyacını karşılayan bu süreçte ihtiyacı bulunan duayen gazetecilerin elbette yanında olacağız. Bu günler dayanışmayla geride kalacak” diye konuştu. 

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

©2020 - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti

İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.