Gazeteciler bayramlaştı

Adanalı gazeteciler Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin Kurban Bayramı nedeniyle düzenlendiği bayramlaşma töreninde bir araya gelerek bayramlaştı.

Öğle saatlerinde Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde bayramlaşma töreni düzenlendi.  Burada bir araya gelen Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi basın mensupları birbirlerinin bayramlarını kutladı. Samimi bir havada geçen bayramlaşma töreninde havanın sıcak olması nedeniyle ÇGC Başkanı Cafer Esendemir tarafından karpuz meslektaşlarına buz gibi soğuk karpuz jesti yapıldı.

KARPUZ İKRAMI

Kendi elleriyle karpuzu kesen Başkan Esendemir, daha sonra gazetecilere kestiği karpuzu ikram etti. Bir yandan soğuk karpuz yenilirken, diğer yandan ise yoğun iş temposundan dolayı birbirlerini göremeyen gazeteciler sohbetler ederek keyifli vakitler geçirdi. Bayramlaşma töreni yaklaşık iki saat devam etti.  Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, törene katılan tüm herkesin Kurban Bayramını tek tek kutladı.

BAYRAM KUTLAMASI

Cafer Esendemir burada yaptığı konuşmada, tüm Adanalıların Kurban Bayramını kutladığını belirterek, “Bir bayramı daha idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Halkımızın ve Adanalı hemşehrilerimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Dini bayramlar; toplumsal yaşamımızın en müstesna günlerindendir. Birlik ve beraberliğin gelişmesi, kardeşlik duygularının herkesi sarıp sarmalamasına vesile olur. Ulvi duyguların ve maneviyatın ön plana çıktığı günlerdir. Kurban Bayramı; sadece kurban etinin paylaşılması değil, dayanışmanın, sevgi ve saygının da göstergesi olmalıdır.  Dostluklara, güzelliklere, barış ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle Adanalıların ve basın çalışanlarının Mübarek Kurban Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyoruz.” dedi.

Bayramlaşma töreni hatıra fotoğraflarının çektirilmesiyle son buldu.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

©2018 - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti

İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.