ÇGC Başkanı Esendemir,

sınırdaki gazetecileri ziyaret etti

 

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) sınır ötesi Afrin Harekatını çok zor şartlar altında izleyen Adanalı gazetecileri yalnız bırakmadı.

Terör örgütüne karşı Özgür Suriye Ordusu ile birlikte TSK’nın başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”nı izleyen basın mensupları ile biraraya gelen Başkan Cafer Esendemir, çok zor şartlar altında haber peşinde koşan basın mensuplarıyla sohbet etti.

ÇGC Üyesi Ramazan Biçer ile birlikte basın mensuplarını ziyaret eden Başkan Cafer Esendemir, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütüne karşı, sınır ötesinde gerçekleştirdiği harekatının teröre karşı gerçekleştiğini, terörün her türlüsüne karşı olduklarını belirterek, “Mehmetçik, terörü ezmekte kararlı. Sınır ötesi harekat milli bir meseledir. Sınır İl ve İlçelerimize yönelik roketli saldırılarda bir çok vatandaşımız hayatını kaybederken onlarcası da yaralandı. Yanıbaşımızdaki yangından en çok etkilenen Türkiye’nin Afrin’e yönelik harekatının, terör kaynakları kurutuluncaya kadar da devam edeceğine inanıyoruz.  Terörün her türlüsüne karşıyız ve Mehmetçiğimizin yanındayız” dedi.

Esendemir, “Gazeteci arkadaşlarımız olağanüstü zor şartlar altında günir halkımıza doğru ha iletmenin uğraşını veriyor. Gazetecilik, en onurlu ve gururlu mesleklerinden biridir. Biz de gerek rutin haberlerde ve gerekse de zorlu iklim koşulları altında, günlerce sıcak bir yatağa hasret kalarak gazetecilik yapan, vatandaşımızın haber alma hakkını gözeten, tamamen kamuoyunu ilgilendiren haber ve yazılara imza atan gazetecilerimizin yanında yeralmaktan onur duyuyoruz” diye konuştu.

Afrin Operasyonu’nu yerinde izleyen, haber peşinde koşan ve gelişmeleri okurlarına duyurmaya çalışan TRT’den Mustafa Özen ve DHA’dan Murat Kibritoğlu ile biraraya gelen Başkan Esendemir, yaşananlarla ilgili bilgi aldı. Esendemir ve Biçer daha sonra Hatay’da basın mensupları ile biraraya geldi.

©2018 - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti

İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.