Basın Kuruluşları, dezenfekte ediliyor

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Adana Valiliği ile Seyhan ve Yüreğir Belediyeleri tarafından temin edilen maskeleri sahada ve bürodaki basın çalışanlarına dağıtırken, basın kuruluşlarının da dezenfekte edilmesini sağladı.

Dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele Sağlık Bakanlığının denetiminde sürdürülürken Adana’da sahada aktif çalışan gazeteciler  ve faaliyette bulunan basın kuruluşlarına koruyucu malzemeler dağıtılıyor.

Çukurova Gazeteciler Cemiyetinin girişimleri sonucu Seyhan Belediyesi ve Yüreğir Belediyesi ekipleri basın kuruluşlarının tesislerini dezenfekte ederek; koruyucu malzeme olarak maske, kolonya ve dezenfekte malzemesi ihtiyaçlarını kısmen giderdi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer, Adana Valiliğinden temin edilen kısıtlı miktardaki maskeyi faaliyette olan basın kuruluşlarına ve sahada aktif çalışan gazetecilerin bir kısmına dağıttı.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir basın çalışanlarının çoğunun evden hizmetlerini sürdürdüklerini, sahada çalışan gazeteciler ile açık bulunan bürolara imkanlar ölçüsünde ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Esendemir, Adana Büyükşehir Belediyesinin de bu konuda hazırlık içerisinde olduğunu da ifade etti. 

Esendemir, Korona virüs salgınına karşı Sağlık Bakanlığının ve valiliklerin önerileri doğrultusunda izalasyonun şart olduğunu ve vatandaşların acil haller dışında sokağa çıkmamaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

©2020 - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti

İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.